navijacizelje.com

Vijesti

Rudar - Željezničar 1:3

premier ligaFudbaleri Željezničara upisali su novu gostujuću pobjedu, a aktuelni šampion je zahvaljujući golovima kapitena Muamera Svrake i Eldina Adilovića trijumfovao na gostovanju kod Rudara iz Prijedora sa 3:1.

Nakon početnog istipivanja snaga fudbaleri Željezničara su odlučnije krenuli prema golu Rudara, a nakon prvog kornera koji su Plavi izveli u 9. minuti dobru priliku za goste imao je Hodžić, ali šuta mladog napadača Željezničara pogađa vanjski dio mreže.

Tim sa Grbavice u prvih 45. minuta najopasniji je bio iz prekida, a nakon novog kornera Adilović šutira pored gola Prijedorčana. Samo minut poslije napadač tima sa Grbavice propustio je realizovati najbolju priliku za svoj tim do tog trenutka. Nakon dobrog degažmana Antolovića, centarfor Željezničara dobija jedan duel sa odbranom Rudara, sam isplazi pred golmana ali Bodiroga brani Adilovićev šut.

15. minuta donijela je novu šansu za aktuelne šampione. Selimović dobro šutira glavom nakon ubačaja Benjamina Čolića, ali lopta odlazi tik pored lijeve stative gola Rudara.

Trideseta minuta donijela je četvrti po redu korner, a nakon ubačaja Čolića, Kerla odlično skače u kaznenom prostoru Rudara ali njegov udarac glavom odlazi par milimetara pored gola. Na suprotnoj strani je dobru priliku za tim Vlade Čapljića imao Pejić, ali njegov udarac glavom hvata čuvar mreže Željezničara.

Peti korner gostima iz Sarajeva donio je prednost. Nakon bilijara u šesnaestercu Adilović glavom loptu proslijeđuje do Svrake koji sa metar pogađa gol domaći za zasluženo vodstvo šampiona.

I dok su fudbaleri Željezničara čekali posljednji sudijski zvižduk domaći su igrači propustili najbolju šansu u prvom poluvremenu, tačnije Antolović je sjajnom interventcijom skrenuo šut Srndovića u korner.

Već na samome startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, sve taktike dogovorene u svlačionici Rudara tokom poluvremena pale su u vodu. Sjajno proigravanje Hodžića, prihvatio je Selimović čiji centaršut na ivicu šesnaesterca izbija odbrana Rudara, ali na izbijenu loptu natrčava Svraka i povećava vodstvo gostiju na 2:0.

Dvije minute kasnije Eldin Adilović kaznio je promašaj domaći. Napadač Željezničar je pogodio mrežu Bodiroge nakon što se u sjajnom solo prodoru riješio dvojice odbrambenih fudbalera Rudara i na taj način se donekle iskupio za pronašeni penal protiv Čelika.

U 84. minuti Milutinović sjajno izvodi slobodnjak ali njegov šut pogađa prečku Željinog gola. Iako su gubili sa 3:0 domaći fudbaleri djelovali su rastrčano i u samome finišu meča, pa su u 86. minuti stigli do apsolutno zasluženog počasnog gola, a strijelac za Prijedorčane bio je Anel Ramić.

Rudar Prijedor – Željezničar 1:3
Stadion: Gradski stadion u Prijedoru. Gledaca: 1.000. Sudija: Darko Obradović (Stolac). Strijelci: 1:0 Svraka (33.), 2:0 Svraka (49.), 3:0 Adilović (75.), 1:3 Ramić (86.).
RUDAR: Bodiroga, Cruz, Gigović, Savić, Ramić, Rastoka, Milutinović, Srndović, Pejić, Jovičić, Kokanović. Trener: Vlado Čapljić.
ŽELJEZNIČAR: Antolović, B. Čolić, Urdinov, Vasilić, Kerla, Tomić, Svraka, Selimović (od 64. Hasanović), Stanić, Adilović (od 77. Pehilj), Hodžić (od 63. E. Čolić). Trener: Amar Osim.