navijacizelje.com

Vijesti

Željezničar - Gradina 4:0

adilovic 5 3Fudbaleri Željezničara upisali su novu pobjedu s kojom grabe ka odbrani titule. Aktuelni prvak je večeras na Grbavici očekivano savladao Gradinu sa 4:0 i tako otišao na velikih 10 bodova prednosti u odnosu na Sarajevo pet kola prije kraja.

Od samog početka domaći su krenuli ofanzivno.

Već u prvom napadu zaprijetio je Svraka, ali je Pirić bio na mjestu. U 13.minuti isti igrač šutira tik pored gola, a samo četiri minuta kasnije Pirić ponovo zaustavlja udarac kapitena plavih. Ipak, Pirić je kapitulirao u 20.minuti. Nakon kornera Svraka je ovaj put uspio da ugura loptu u mrežu za 1:0. Četiri minuta kasnije, Adilović je mogao do gola, ali je šutirao pored gola. U 29.minuti gosti su imali indirekt, ali je Smajlović pucao visoko preko gola. U 34.minuti Elvir Čolić šutira, ali Pirić izbacuje u korner. U 44.minuti Željo je poveo 2:0. Urdinov je pronašao Adilovića, koji je glavom postavio rezultat prvog dijela.

U 46.minuti Selimović izlazi sam ispred Pirića, ali slabo puca preko gola. U 50.minuti Popara je pokušao atraktivno petom, ali lopta ide preko gola. U 60.minuti Pirić zaustavlja pokušaj Adilovića, tako da je golman gostiju bio i najzaslužniji zašto tim iz Srebrenika u tim trenucima nije imao gori rezultat. U 65.minuti ponovo Pirić na sceni, a sada brani udarac Elvira Čolića, koji je ušao oči u oči sa gostujućim golmanom.

U 79.minuti sve je bilo odlučeno. Elvir Čolić pronalazi Armina Hodžića, koji matira sjanog Pirića za 3:0. Dvije minute kasnije u dobroj šansi je Udovičić, ali Antolović pokazuje zašto je na golu Želje. U 86.minuti penal za domaće, a 13.pogodak u sezoni postiže Eldin Adilović

Željezničar – Gradina 4:0
Stadion Grbavica. Gledalaca: 1.500. Sudija: Muamer Bureković. Strijelci: 1:0 Svraka (20), 2:0 Adilović (43), 3:0 Hodžić (79), 4:0 Adilović (86, penal). Žuti kartoni: Kerla (Željezničar), Popara (Gradina).
Željezničar: Antolović, Kerla, Bogičević, Adilović, Stanić (od 31. E. Čolić), Selimović, B. Čolić, Svraka (od 73. Hodžić), Tomić, Hasanović (od 65. Jamak), Urdinov.
Gradina: Pirić, Jahić, Smajlović, Delić, Turbić, Popara (od 73. Udovičić), Selimović (od 58. Andrić), Brčkalić, Vejzović, Šehrić (od 58. Aleksić), Hodžić.