navijacizelje.com

Vijesti

Olimpic - Željezničar 1:2

navijaciŽeljezničar je u okviru 26. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavio u malom gradskom derbiju (2:1) protiv Olimpica, te tako napravio sjajnu uvertiru pred veliki gradski derbi protiv Sarajeva. Plavi na Grbavici u narednom kolu dočekuju Bordo klub.

Samo što je počela utakmica uslijedio je kraći prekid, jer su navijači Željezničara ubacili papiriće na teren. U 6. minuti Željezničar je imao priliku, ali je Regoje na vrijeme interevenisao ispred Adilovića. Samo dvije minute poslije Bekrić je sam izašao na Hamzića, pokušao ga driblati, ali mu je golman Olimpica uzeo loptu.

Stanić je centaršutem pronašao Hodžića u šesnaestercu, koji sa desetak metara šutira preko gola. Vukovi su imali prvu priliku u 21. minuti. Đelmić je šutirao, a lopta je otišla malo pored gola. Željezničar je mogao do vostva u 24. minuti. Bogičević je uputio dugu loptu, a Hodžić ju spušta za Adilovića, koji šutira ravno u Hamzića.

Plavi sa Grbavice došli su u vodstvo u 27. minuti. Solo akcija mladog Hodžića, koji je sjajno primio loptu, prebacio je Regoja, a volej udarcem savladao je Hamzića. Nedugo nakon primljenog gola, Olimpic je mogao do izjednačenja, ali udarac Karića zaustavila je stativa. Karić je ipak uspio postići pogodak. Izjednačenje Olimpicu donio je u 40. minuti.

Poslije izjednačujućeg pogotka oba tima do odlaska na odmor imala su po jednu priliku. Prvo je Čolić centrirao sa desne strane, a Adilović je šutirao glavom. Lopta je završila u rukama golmana Olimpica. Rizvanović je u 45. minuti šutirao sa 25 metara, a lopta je otišla malo pored gola.

U drugom poluvremenu prvo uzbuđenje desilo se u 51. minuti. Stanić je uposlio Adilovića koji škaricama šutira pored gola. Stanić je još jednom uposlio napadača Željezničara u 54. minuti, ali Adilović pokušava driblati i gubi loptu. U 60. minuti Islamagić je u svom šesnaestercu oborio Urdinova, a Alečković je pokazao na bijelu tačku. Adilović je pogodio iz penala za 1:2.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale po jednu dobru priliku. Čolić je u 75. minuti centrirao, a Adilović je šutirao malo pored gola. Pet minuta poslije Đelmić je uposlio Karića, koji je šutirao pored gola, a Antolović se nije ni pomjerio. Do kraj utakmice rezultat se nije mijenjao.

Strijelci: 0:1 Hodžić (27), 1:1 Karić (40), 1:2 Adilović (62). Stadion: Otoka. Sudija: Emir Alečković. Žuti kartoni:Islamagić (Olimpic).
Olimpic: Hamzić, Muheremić, Regoje, Karić, Muharemović (od 79. minute Jusufović), Durak (od 46. minute Smajić), Duljević (od 76. minute Mišić), Rizvanović, Vidović, Islamagić i Đelmić.
Željezničar: Antolović, Bogičević, Adilović (od 79. minute Smajić), Stanić, Hodžić (od 57. minute Jamak), Čolić, Vasilić, Svraka, Tomić, Urdinov i Bekrić (od 46. minute Selimović).