navijacizelje.com

Vijesti

Željezničar - Leotar 4:0

adilovic 5 3Željezničar je u okviru 29. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Leotar sa 4:0 i tako se pobjedom oprostio od svojih navijača za ovu sezonu. Hat-trick na današnjoj utakmici postigao je Eldin Adilović, te je tako prestigao Emira Hadžića iz Sarajeva i postao prvi strijelac domaćeg prvenstva sa 17 golova.

Prvi je zaprijetio Željezničar u 4. minuti kada je nakon lijepe akcije neprecizno šutirao Elvir Čolić. Četiri minute poslije i gosti iz Trebinja su imali priliku preko Filipovića, ali rezultat se nije mijenjao. Hodžić se sjajno oslobodio jednog igrača i nesebično uposlio Adilovića koji u 9. minuti lijepo pogađa za vostvo Željezničara.

Plavi su dominirali na terenu, a Leotar je samo u 28. minuti zaprijetio preko Grujbešića, čiji je opasan šut otišao pored gola. Svraka je imao priliku u 34. minuti, ali šutirao je preko gola. U 45. minuti Svraka je sa pet metara šutira golavom, a Rajić je sjajno odbranio, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:0.

U drugom poluvremenu Željezničar je veoma brzo došao do drugog gola. u 54. minuti Benjamin Čolić je izveo korner sa desne strane, a Bogičević je golavom udvostručio vostvo Plavih. Samo tri minute poslije Adilović je postigao svoj drugi pogodak za 3:0 i tako je postao prvi strijelac BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 16 pogodaka.

Napadač Plavih tu nije stao, te je u 74. minuti postigao hat-trick za visokih, kasnije će se ispostaviti i konačnih, 4:0.

Strijelci: 1:0 Adilović (9), 2:0 Bogičević (54), 3:0 Adilović (57), 4:0 Adilović 74). Stadion: Grbavica. Gledalaca: 6000. Sudija: Goran Paradžik. Žuti kartoni: Filipović (Leotar).
ŽELJEZNIČAR: Antolović, El. Čolić, Bogičević, Adilović (od 82. minute Pehilj), Stanić, Hodžić (od 46. minute Smajić), Selimović (od 70. minute Sadiković), B. Čolić, Vasilić, Svraka, Tomić.
LEOTAR: Rajić, Prebiračević, Andrić, Mihojević, Grubješić (od 77. minute Pjaca), Milović (od 43. minute M. Cimirot), Stojčev, Novaković, Filipović, G. Cimirot, Marinković.